<<Wstecz

 

że Różańcowe historia ich powstania.

 

Pomysł utworzenia Róż Różańcowych Rodziców zrodził się w 2008 r. w następstwie audycji Radia Maryja, poświęconej problematyką wychowawczym i zagrożeniem oraz pułapkom, jakie niesie dla dzieci i młodzieży współczesny świat. Bywa, że w starciu z takimi problemami rodzice nie radzą sobie, popełniając liczne błędy. Zdaliśmy sobie więc sprawę, jak istotne byłoby w tej sytuacji modlitewne wsparcie. Tym bardziej, że w Polsce i na świecie istniały już Róże Rodziców modlących się za dzieci. Nieco wcześniej podczas uczestnictwa w jasnogórskich czuwaniach Grup Modlitwy Ojca Pio w Częstochowie, w czasie konferencji z mocą wybrzmiały słowa o potrzebie modlitwy różańcowej.

 

 Podjęliśmy więc, jako członkowie jasielskiej Grupy Modlitwy Ojca Pio to szlachetne w intencji wyzwanie
i
01.06.2008 r. powstała pierwsza róża  różańcowa pod wezwaniem św. Joanny Beretta Molla.

W kolejnych miesiącach tworzyły się róże św. Rity, św. Ojca Pio, św. Moniki, św. Jadwigi, św. Kingi. Fenomenem tego dzieła jest to, że skupia ono nie tylko osoby z parafii Fara Jasło, ale też z parafii sąsiednich,  z terenów Polski, a nawet z zagranicy (Niemcy, USA, Ukraina).

Zmiana tajemnic różańcowych, nie dokonywała się przez bezpośredni kontakt lecz na  podstawie wcześniej opracowanego „grafiku” –
w każdym nowym miesiącu członek róży odmawiał dziesiątek różańca w kolejnej tajemnicy (obecnie poza dwoma różami – każdy otrzymał obrazek z przypisaną  mu tajemnicą,  którą odmawia do końca swojego życia).

 

Równocześnie rozpoczęliśmy adorację P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Każdego pierwszego dnia miesiąca (poza pierwszą Niedzielą i pierwszym Piątkiem) o godz. 17oo spotykamy się w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, by wspólnie modlić się w określonych intencjach.

 

15.11.2009 r. zorganizowaliśmy dziękczynną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Owocem jej było powstanie kolejnych róż różańcowych – pod wezwaniem św. Józefa, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Faustyny oraz św. Andrzeja Boboli.

W 2010 r. powstały kolejne formacje różańcowe. Róża od Krzyża p.w. bł. Ks. Jerzego  Popiełuszki (swoisty „parasol” chroniący przed działaniem złego ducha), gdzie modlą się osoby chore, niepełnosprawne.

 

 W modlitwie poza własnymi intencjami polecają także dzieci i rodziców z róż różańcowych, ofiarowując za nich swoje cierpienia. Róża p.w. św. Teresy od Dziesiątka Jezus – formacja modlitewna pedagogów i psychologów modląca się o wsparcie w działaniach zawodowych dla terapeutów i doradców – członkowie róż otaczają modlitwą osoby, które doznały złych skutków prowadzonych terapii.

Róża p.w. św. Łukasza skupiająca na modlitwie osoby z kręgu służby zdrowia – modlące się o wierność przysiędze Hipokratesa dla lekarzy, pielęgniarek i pracowników służby zdrowia.

 

01.05.2010 r. rozpoczęliśmy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, które ranią Jej Serce.

10.10.2010 r. odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej „Królowej Gór” w Skalniku. Po powrocie zawiązały się kolejne formacje – Róża p.w.  św. Franciszka z Asyżu oraz św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Sercach matek pojawiło się pragnienie aby modlitwą objąć nie tylko własne dzieci, chrześniaków, synowe, zięciów, dzieci duchowej adopcji, ale również te, za które nikt się modli, te spoza kręgu naszych rodzin. Wobec tego, postanowiliśmy za te dzieci zamówić Msze św. na 01.05.2011 r.

 Nikt z nas wówczas nie wiedział, że będzie to dzień beatyfikacji Ojca św. Jana Pawła II. Po uroczystej Mszy św. Beatyfikacyjnej 01.05.2011 r. rozeznaliśmy, że należy rozpocząć budowę róż bł. Jana Pawła II – jako swoisty Pomnik Modlitwy ofiarowany naszemu wielkiemu rodakowi, któremu jak wiadomo bardzo zależało na światłym i odpowiedzialnym dorastaniu młodzieży.

Znał i rozumiał On problemy współczesnych rodzin, zagrożonych z wielu stron wpływem złego ducha. Wiedział też, że rodzice, pomimo dobrej woli, nie zawsze umieją podjąć właściwe kroki, by wyprostować poplątane ścieżki swojego potomstwa, a często nawet nieświadomie popełniają błędy, które owocują wypaczeniem psychiki młodych.

W tym czasie powstały też dalsze Róże Różańcowe Rodziców p.w. św. Joanny Beretta Molla ( II róża), bł. Karoliny Kózkówny, a w 2013 r. zawiązała się jeszcze jedna róża św. Moniki (II róża).

Zwieńczeniem tego dzieła są comiesięczne Msze św. Za wszystkich modlących się w różach, a także za dzieci, młodzież, aby Pan Bóg nam obficie błogosławił, a Maryja otaczała nieustającą pomocą. Powstałe róże są dziełem Maryi – są to róże w Jej „Ogrodzie”, o które Ona się troszczy, pokazuje drogę którą mamy kroczyć i wskazuje nam kolejne miejsca pielgrzymkowych spotkań.

17.07.2011 r. udaliśmy się do Tarnowca – gdzie zaprosiła nas Matka Boża Zawierzenia. Radosnym odkryciem było to, ze było to Święto Matki Bożej Szkaplerznej.
Tego dnia ponad 50 członków naszych róż przyjęło Szkaplerz chroniący nas swą mocą od Złego.

08.03.2012 r. w rocznicę ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kobiet, a także w rocznicę (08.03.2011 r.) unijnej debaty dotyczącej zagwarantowaniu kobietom łatwego dostępu do środków antykoncepcyjnych i prawa do bezpiecznego usuwania ciąży – podjęliśmy pielgrzymkę do Kalisza do Sanktuarium św. Józefa – wielkiego obrońcy życia.

Z nadzieją i wiarą, że naszą modlitwą i pokutą (bo taki charakter miała pielgrzymka) zablokujemy zbrodniczą ustawę. W sercach naszych pojawiło się pragnienie, aby Polska stała na straży każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i była światłem dla innych narodów. Dotychczasowe pielgrzymowanie ukazało nam, że jesteśmy prowadzeni przez Maryję od Serca Sanktuariów – Jasna Góra, szlakiem Objawień Fatimskich. Fatimskim objawieniu.

(13 października 1917 r.) ukazała się Najświętsza Maryja Panna odziana w habit karmelitański z widocznym szkaplerzem okrywającym Jej postać. Jakby chciała sama podkreślić, jak ważne jest nabożeństwo związane z tą szatą. Bo chroni od potępienia wiecznego (pielgrzymka do Tarnowca). Następnie siostra Łucja ujrzała św. Józefa z Dzieciątkiem i Matką Bożą (Kalisz), kiedy ta wizja zniknęła ujrzała Pana Jezusa i Matkę Bożą, która wydała się Matką Bożą Bolesną (Skalnik).

Wobec Maryjnego prowadzenia nie sposób było nie zawitać do polskiej Fatimy – a więc do Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem było to 16.10.2013 r.

Dziękowaliśmy Maryi, że otworzyła wówczas więcej niż 500 serc dzięki, którym powstała nasza wspólnota różańcowa.

Prosiliśmy również by wszyscy modlący się w Jej Różach stali się Apostołami Różańca i włączyli się w dzieło zjednywania członków Róż, tak by Różaniec stał się codzienną domową modlitwą Polaków, Polska stała się Królestwem Jezusa i Maryi a modlący się trafili do Księgi Życia w niebie.

 

15.112014 r. w rocznicę pierwszej pielgrzymki Róż Różańcowych Rodziców – postanowiliśmy wrócić do źródła, do miejsca, w którym wszystko się zaczęło – do Częstochowy na Jasną Górę. Tam podczas Mszy św. Dziękowaliśmy za powstałych 50 Róż i prosiliśmy o błogosławieństwo dla modlących się, dla rodzin i o dalsze Maryjne prowadzenie.

 

12.12.2015 r. (wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe) udaliśmy się do Nowego Sącza, gdzie nawiedziliśmy Sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Parafię p.w. Matki Bożej Niepokalanej (uszanowaliśmy relikwie św. Rity). Kolejnym etapem pielgrzymki był Stary Sącz i Sanktuarium św. Kingi. W Sanktuariach adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – śpiewem, modlitwą różańcową, litaniami, a także medytacją nad Słowem Bożym zgodnie z zaleceniem św. Ignacego. Modlitwą różańcową wypraszamy wiele łask nawrócenia – młodzi żyjący w „wolnych związkach” zawierają sakrament małżeństwa, małe dzieci stają się gorliwe w modlitwie, osoby które zagubiły się w życiu tak, że po ludzku sprawy są nie do rozwiązania chwyciły do ręki różaniec z nadzieją, że dla Pana Boga nie ma nic niemożliwego, a ci co odeszli z tego świata w okolicznościach tragicznych – modlący się rodzic nie traci ufności w miłosierdzie Boże. Poza tym, modlitwa dla wszystkich jest siłą i umocnieniem w pielgrzymowaniu do nieba, zwłaszcza, że modli się nas ponad tysiąc osób.